Bir çok yanlış bilgi ne yazık ki diyette insaları yanlış yönlendiriyor ve hatta ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

 

Bitki çayları zayıflatır…

bitki çaylarının sadece metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan etkileri vardır fakat hiç bir bitki çayı sağlıklı bir diyet ve fiziksel aktivite olmadan kilo vermeyi sağlamaz.

zeytinyağ kalorisizdir ve sınırsız tüketilebilir..

bütün yağlarda olduğu gibi zeytinyağınıda 1 tatlı kaşığı 45 kalori değerindedir ve fazla tüketildiği takdirde kilo almaya sebep olur .

öğün atlarsam daha hızlı kilo verebilirim..

diyette öğün atlamak metabolizmanın yavaşlamasına sebep olur.ayrıca öğün atlandığında kan şekerinde düşme olduğu için bir sonraki öğünde besin tüketimi artacak ve vücut yağ depolayacaktır.

kepekli ekmeğin kalorisi yoktur..

kepekli ekmeğinde normal ekmeğinde 25 gramı (1 dilim) 70 kaloridir.sadece glisemik indeks dediğimiz kan şekerini etkileme hızları farklıdır.ikisinin de fazla tüketimi kilo alımına yol açar.
diyet ürünlerin kalorisi yoktur..diyet ürünlerin kalorisi sıfır değildir sadece kalorisi azaltılmıştır.yani normale göre kalorisi düşük olsa bile porsiyona dikkat ederek diyette tüketmek gerekmektedir.ayrıca bazen diyet ürünlerde katkı maddesi ve yapay tatlandırıcı kullanımı arttığı için etiketi dikkatli okuyarak tüketmek gerekmekteidr.
akşam 18.00 dan sonra birşey tüketirsem kilo alırım..gece ile sabah arası en uzun öğün aralığıdır 18 00 dan sonra birşey tüketmemek bu süreyi dahada uzatacak ve kan şekeri düşmesine ve metabolizma yavaşlamasına yol açacaktır.

açken spor yaparsam daha hızlı kilo veririm.

spor sırasında insülin salınımı artmaktadır ve aç karnına spor yapıldığı zaman kan şekeri düşecek ve rahatsızlık hissi oluşacaktır en güzeli yemeklerden en geç 2 saat en erken yarım saat sonra yapılacak sporlardır.

 

TAGS : aç karın akşam yemek saati besin tüketimi dikkat ederek tüketmek diyet diyet ürünleri diyetisyen diyetisyen kayseri diyette doğru bilinen yanlışlar glisemik endeks kilo alma kilo verme öğün atlamak sağlıklı bir diyet spor spor ne zaman yapılmalı spor yapma önerileri yemek saatleri yemekten sonraki spor
POSTED BY Dyt. Kübra Yaba | Mar, 19, 2016 |

You must be <a href="http://www.kubrayaba.com/gokhanyaba/?redirect_to=http%3A%2F%2Fwww.kubrayaba.com%2Ffaydalibilgiler%2Fdiyetteyanlislar%2F">logged in</a> to post a comment.