+90 507 230 3861
dyt.kubrayaba@gmail.com
Alpaslan, Kayseri, Türkiye

BESLENMEDE ALTIN KURALLAR

ÖMÜR BOYU SAĞLIK

Düzenli Öğün

Düzenli Öğün

Vücut ağırlığının korunması ve sağlıklı beslenmek için öğün atlamaksızın bir yemek düzeni ilk altın kuralı oluşturuyor. Günü enerji dolu başlatıp zinde bitirmek için; iyi bir kahvaltı, hafif bir akşam yemeği çok önemli. Dengeli hazırlanmış 3 ana, 3 ara öğünle günlük enerji ihtiyacınızı karşılamanız sağlıklı beslenmenizi sağlayacaktır.

Günlük Egzersiz

Günlük Egzersiz

Günlük yaşantınızdaki alışkanlıklarınızın arasına eklediğiniz düzenli fiziksel aktivite, kilo ve stres kontrolünü sağlarken, uyku ve yaşam kalitesini de artırıyor. Sağlıklı bir yaşam için her gün 30 dakika tempolu yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. Sağlığınız için günde 10.000 adım atın.

Su Tüketimi

Su Tüketimi

Su, sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazıdır. Cildin nem ve esnekliğinin korunmasını sağlayan su, aynı zamanda vücut sıcaklığının dengelenmesine, sindirim ve dolaşım sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Öncelikle mucize yöntemlere kulağınızı kapamalısınız. Unutmayın, zayıflamak ve sağlıklı kilo vermek sizin elinizde. Sağlığınızı bozan, vücudunuza olumsuz etkilerde bulunan yöntemlerden uzak durun.

ŞEKERLİ İÇECEK TÜKETMEYİN

Gün içerisinde; çay, kahve vb. içeceklerinizi şekersiz içmeye başlarsanız; Vücudunuzda yağ birikimini azaltacak bir alışkanlık edinmiş olacaksınız.

porsiyon kontrolü

Porsiyonlarınızı küçültmeniz ve dengelemeniz kilo kontrolü açısından çok önemlidir. Kendinize küçük servis tabakları edinerek bir başlangıç yapablirsiniz.

Protein & Sebze Değişimi

Kesin kural olmamakla birlikte; bir öğününüzde protein, diğer öğününüzde ise sebze tüketmek beslenmenizi dengeleyecektir.

Uyumadan Önce

Gece uyumadan önce yenilen besinler, size kilo problemi olarak geri dönecektir. O yüzden akşam yemeğinizin ve son öğününüzün saatini beslenme uzmanınızın yardımıyla ayarlamanız yararlı olacaktır.